Trawertyn w budownictwie

Jest to kamień, który jest mało znany wśród młodych ludzi. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród projektantów, którzy widzą w nim zalety. Posiada ciepłe kolory lecz jego zastosowanie jest znacznie okrojony. Można go zastosować przede wszystkim jako okładzinę ścienna. Posiada właściwości dekoracyjne lecz ten temat jest bardziej złożony. Zależy to od obróbki. Jeżeli chodzi o wady tego kamienia to jest ich wiele.

Jest dobrze polerowany lecz w swojej budowie zawiera wiele porów i żłobieni. Powoduje to, że jest bardzo kruchy. Nie można go stosować przede wszystkim na posadzkach. Jeżeli jednak uprzemy się, że właśnie tam ma być to należy go zażwywicować i zaszpachlować.

W innym przypadku trzeba będzie wymieniać podłogi. Ze względu na jego właściwości. Odradza się go stosowanie również na schodach gdzie często są wykorzystywane. Chyba, że stanowią one ozdobę to owszem. Prócz tego posiada podobne właściwości do marmuru.

Trawertyn ma małą nasiąkliwość w trakcie kontaktu z opadami atmosferycznymi oraz z chemią może spowodować plamy na tej skale, które są trudne a czasami nie możliwe do usunięcia. Wyklucza się go stosowanie w łazienkach, kuchniach oraz zewnętrznie. Trawertyn cieszy się szeroka gama kolorów i wzorów. Lecz ze względu na jego właściwości jest rzadko stosowany. Zamiast tego można użyć innego kamienia. Ludzie idą w koszty a ten kamień ma ograniczone właściwości.